Şalt, Solvent ve Yangından Korunma Sektör Çalıştayları Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirildi

Proje şalt, solvent ve yangından korunma sektörlerinin ilk çalıştayları 9, 10, 11 Nisan 2018 tarihinde Grand Cevahir Şişli Otel, İstanbul’da ve 12-13 Nisan 2018 tarihinde ise Anadolu Downtown Otel, Ankara’da gerçekleştirildi. Sektör çalıştayları kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörlerden oluşan 100’ü aşkın davetlinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Toplamda 5 gün süren çalıştaylarda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Bakanlığın OTİM ve F-gazlarına ilişkin faaliyetleri ve Türkiye’deki yeni F-gaz yönetmeliği hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları tarafından sunumlar yapıldı. Proje uzmanları tarafından proje ile ilgili bilgilendirme ve mevcut durum değerlendirilmesi yapıldı.

Çalıştay kapsamında ayrıca Türkiye’deki F-gaz yönetmeliğinin güçlendirilmesine yönelik hususlar görüşülmüştür. Sunumlarından ardından kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörden katılım sağlayan katılıcımlar için farklı çalışma grupları oluşturulmuş ve katılımcılara ilgili konu ile ilgili sorular yöneltilmiştir. Katılımcılar görüşlerini ve yöneltilen sorulara verdikleri konu hakkındaki cevaplarını sunumları ile anlatmış ve diğer katılımcılar ile üzerinde tartışmışlardır.

Çalıştay bitiminde projenin sonraki adımları hakkında konuşulmuş ve çalıştaylarda yapılan sunumlar websitemizde  yayınlanmıştır.