İklimlendirme ve Soğutma(RAC) Sektör Çalıştayları İzmir ve İstanbul’da Gerçekleştirildi

Proje’nin İklimlendirme ve Soğutma Sektörüne İlişkin Danışma Çalıştayları 9 Mayıs 2018 tarihinde Kaya Prestij Otel, İzmir’de, 10 Mayıs 2018 tarihinde ise Nippon Hotel, İstanbul’da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açılış konuşmasını yapmıştır. İki gün süren danışma çalıştaylarında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları tarafından Bakanlığın OTİM ve F-gazlarına ilişkin faaliyetleri ve Türkiye’deki yeni F-gaz yönetmeliği hakkında sunumlar yapılmıştır.

Çalıştaylarda proje hakkında genel bilgi verilmiş, mevcut durum anlatılmış ve Türkiye’deki F-gaz yönetmeliğinin güçlendirilmesine yönelik önerilen hususlar hakkında görüşülmüştür. Sunumların ardından, çalıştaylara katılım sağlayan kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör katılımcıları, oluşturulan çalışma gruplarında yöneltilen soruları cevaplamış, önerilerde bulunmuş, sunumları ile destek vermiştir.

Çalıştay sonunda, projenin sonraki adımları hakkında konuşulmuş ve çalıştaylar başarılı bir şekilde sonra ermiştir. Ayrıca çalıştaylarda yapılan sunumlar f-gasesturkey.com adresinde yayınlanmıştır.