İklimlendirme ve Soğutma Sektörü Eğitici Eğitimleri gerçekleştirildi

Projenin  Ulusal Eğitim ve Sertifika Programının Yenilenmesi  etkinliği kapsamında, İstanbul’da, 21-22 Ocak 2019 tarihinde Four Point by Sheraton Dudullu Otel’de, Asya Yakasında, 23-24 Ocak 2019 tarihinde ise The Marmara Şişli Otel’de, Avrupa Yakasında İklimlendirme ve Soğutma Sektörü Eğitici Eğitimleri gerçekleştirildi.

Eğitimlerin ilk günü teorik , ikinci günü ise pratik eğitim olarak gerçekleştirildi. Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı, mesleki teknik okulları ve özel sektörden 100’ü aşkın katılımı ile gerçekleşti i.

Eğitimin ilk gününde,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına Ozon Tabakasının Korunması Şube Müdürü Sayın Ülkü Füsun Ertürk açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından, proje takım lideri Sayın Gönül Ertürer’in proje hakkında bilgi vermesi ile devam etti. Proje uzmanlarımızdan Janusz Kozakiewicz Eğitim ve Sertifikasyon Gereklilikleri Mevzuat Çerçevesi hakkında sunum gerçekleştirdi.

Eğitimler, proje  uzmanı Dennis Huehren eğitim programı ve sınav yapısı, F-gaz Yönetmeliği’ne uygun bilgi ve becerilere ilişkin asgari gereklilikleri esas alan içerik, materyal ve eğitim teknikleri, materyal ve eğitim teknikleri ve değerlendirme süreci ve yapısı ve teorik sınav içeriği ve materyali konusunda bilgi vermesi ile devam etti. Eğitimlerin ilk günü soru- cevapların ardından sonlandı.

Eğitimlerin ikinci günü, yine Dennis Huehren tarafından; 1.gün yapılan eğitimin özeti, değerlendirme teknikleri, rehberi, süreci ve ile uygulamalı sınav materyali hakkında bilgi verildi. F-gaz mevzuatı kapsamında, teknisyenlerin eğitimi ve değerlendirilmesi konusunda gerekli ekipman ile ISMEK Yaşam Boyu Öğrenme Merkezinde uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

Eğitimler, soru ve cevapların ardından başarılı bir şekilde sona erdi.